خرید انجیر تازه و انجیر خشک مناسب | انجیران | خشکبار, انجیر خشک, زعفران

خرید انجیر تازه و انجیر خشک مناسب

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره 2 5٫00 out of 5

خرید انجیر تازه و انجیر خشک مناسب

خرید انجیر تازه و  انجیر خشک مناسب

خرید مناسب همواره یکی از دغدغه‌های هر مشتری در هر بازاری است. در این میان در بازار خشکبار به دلیل تنوع در کیفیت محصول و راحت نبودن تشخیص محصول مرغوب از نامرغوب، در برخی موارد کار برای مشتری سخت‌تر می‌گردد. خرید انجیر مناسب جهت بهره‌گیری حداکثری از مصرف انجیر و فرآورده‌های آن نیز یکی از این موارد است. در اینجا سعی بر این است نکاتی در این رابطه در اختیار شما بازدیدکننده گرامی قرار گیرد. لازم به ذکر است هدف از عنوان شدن خرید مناسب در اینجا بیشتر تاکید بر کیفیت حداکثری محصول است. چه اینکه در صورت افت قابل توجه کیفیت، از دست دادن خواص انجیر را نیز درپی خواهد داشت. واضح است قیمت محصول نیز بایستی توجیه‌پذیر بوده و حتی‌الامکان زیاد نباشد.

خرید انجیر تازه

در مورد انجیر می‌دانیم که هر دو محصول تازه (تر) و خشک آن‌را می‌توان استفاده کرد. اما همان‌گونه که در مقاله « انجیر تازه یا انجیر خشک » مطرح‌گردید، نوع تازه عرضه محدود و ماندگاری پایینی دارد اما می‌توان از آن با تهیه برخی از فرآورده‌های انجیر مانند مربا و مارمالاد در مدت طولانی استفاده کرد. در صورت قرارگیری در موقعیت خرید انجیر تازه، بایستی توجه داشت مزه میوه ترش نباشد. تازگی پوست میوه و ظاهر آن نیز می‌تواند در انتخاب محصول مناسب مشتری را یاری دهد. انجیر تازه همچنین بایستی تا حدودی نرم باشد. در غیر این‌صورت میوه نارس بوده و بخشی از شیره تند و تیز انجیر با محصول همراه بوده‌است. البته نرم بودن بیش از حد نیز ممکن است با افت کیفیت محصول همراه باشد.

خرید انجیر خشک

با وجود انواع انجیر خشک مختلف در بازار خرید آن دقت بیشتری را می‌طلبد. در صورتی که انجیر خشک بوی ترشیدگی داشته باشد، قند موجود در انجیر تخمیر شده و میوه خراب شده‌است. در حالتی دیگر دم این میوه حالت کشیده و رگ‌رگی پیداکرده و داخل آن نیز تا حدودی تخلیه می‌گردد. در این‌حالت نیز میوه مشمول آفت خاصی بر روی درخت بوده و کیفیت خود را از دست داده‌است. نکته دیگری که می‌توان عنوان کرد اینکه پوست میوه حالت کهنگی پیدا نکرده یاشد. این موضوع ممکن است در اثر نگهداری نامناسب محصول رخ داده باشد. یا اینکه محصول مدت‌های مدید و از سال‌های قبل در انبار مانده باشد.

نکته دیگری که بایستی در خرید انجیر خشک مدنظر قرارداد اینکه این‌محصول براساس رنگ و اندازه دانه‌بندی آن دسته‌بندی می‌گردد. هرچه رنگ میوه به سفید نزدیکتر و اندازه دانه‌بندی بزرگتر باشد، قیمت محصول بالاتر است. همچنین شکفته یا خندان بودن انجیر خشک و میزان باز بودن آن، قیمت محصول را به‌شدت متاثر می‌سازد. این در حالی‌است که اندازه دانه‌بندی و خندان بودن محصول تاثیر چندانی بر کیفیت داخلی محصول و سالم بودن میوه نداشته و بیشتر ظاهر میوه را زیباتر می‌کند. برای دانه‌بندی محصول معمولا عبارات A، AA و AAA عنوان می‌گردد که تکرار A اندازه بزرگتری را نشان می‌دهد.

در فروشگاه اینترنتی انجیران، محصولات مختلف با انواع قراردادی A، B، C و… آورده شده‌ و فروش انجیر خشک بر این اساس انجام می‌گیرد. بنا بر موارد فوق در میان محصولات مختلف سایت انجیران، انجیر خشک صدیک عالی نوع C و انجیر خشک معمولی نوع D، به‌ترتیب بهترین و به‌صرفه‌ترین خرید محسوب می‌گردند.

انجیران
ارسال پستی سفارشات به تمام نقاط کشور
انجیران
زعفران ممتاز قائنات را با بهترین قیمت بخرید
دیدگاه ها

17 − هفت =

همیشه یک پیشنهاد ویژه هست

با عضویت در خبرنامه ایمیلی فروشگاه اینترنتی انجیران میتوانید در هر لحظه از حراج ها و فروشهای ویژه محصولات ما مطلع شوید.

کانال تلگرام انجیران