استفاده از انجیر در رژیم غذایی لاغری و سلامتی جسم و روح | انجیران | خشکبار, انجیر خشک

استفاده از انجیر در رژیم غذایی لاغری و سلامتی جسم و روح

تک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره 3 5٫00 out of 5

رژیم غذایی و استفاده از انجیر

رژیم غذایی و استفاده از انجیر

میوه انجیر به واسطه خواص فراوان آن در برخی از رژیم‌های غذایی کاربرد دارد. یکی از مهمترین کاربردهای این میوه در رژیم غذایی کاهش وزن یا همان رژیم لاغری می‌باشد. این موضوع همان‌گونه که در مقاله مرتبط با خواص انجیر ذکر شده است، به دلیل وجود فیبر غذایی فراوان در انجیر و خاصیت به تاخیر انداختن گرسنگی آن می‌باشد. در این مطلب نکاتی در رابطه با برخی از رژیم‌های غذایی مرتبط با انجیر در اختیار شما بازدید کننده گرامی قرار می‌گیرد.

رژیم غذایی گیاه خواری مناسب لاغری و سلامتی

پایه اصلی رژیم گیاهخواری, میوه، سبزی و مغزیجات خام بوده و در آن مصرف نمک، شکر، روغن و غذاهای پختنی ممنوع می‌باشد. این رژیم را می‌توان در طول ۲۰ تا ۴۰ روز با دستورالعمل زیر بکار برد:

  • در ابتدای صبح و در حالت ناشتا، مصرف یک قاشق چایخوری زیره سیاه، یک لیوان آب ولرم و آب یک عدد نارنج یا لیموی ترش تازه.
  • خوردن صبحانه نیم ساعت پس از مرحله قبل با مصرف یک نوع میوه یا آب‌میوه و سبزیجات، متناسب با میزان اشتها.
  • بعد از گذشت نیم ساعت از صبحانه تا ظهر مصرف میوه‌های خشک طبیعی مانند انجیر خشک, توت خشک, مویز سیاه، برگه هلو یا زردآلو آفتاب خشک و عناب.
  • در وعده غذایی ناهار، مصرف یک کاسه سالاد شامل سبزیجات و صیفی‌جات، ۳ قاشق غذاخوری کنجد خام، ۳ قاشق مویز سیاه، یک قاشق مرباخوری سیاه‌دانه، مقدار کمی روغن زیتون بودار یا روغن کنجد، آب نارنج یا لیمو ترش تازه و مقدار کمی نمک و فلفل سیاه.
  • نیم ساعت پس از ناهار تا شب، مصرف میوه به‌گونه‌ای که میوه‌های مختلف با فاصله زمانی حداقل نیم ساعته استفاده شود.
  • برای شام نیز معجونی از مواد زیر تهیه و مصرف گردد:

مخلوط مغز بادام، فندق و گردو به میزان نصف فنجان، ۲ عدد انجیر خشک, نصف فنجان پودر نارگیل، یک قاشق توت خشک، ۲ قاشق کنجد خام، ۲ عدد خرما. این مواد با مقداری آب سرد و یخ خرد شده درون مخلوط‌کن ریخته شده و معجون ذکر شده تهیه می‌گردد.

  • بعد از شام و قبل از خواب نیز می‌توان یک قاشق چایخوری تخم خرفه و آب یک عدد نارنج یا لیمو ترش تازه را مصرف کرد.

رژیم پاکسازی جسم و روح (رژیم غذایی ۱۵ روزه سلامتی)

رژیم غذایی پاکسازی جسم و روح توسط جمشید خدادادی تشریح شده که به گفته وی با بکارگیری یک رژیم ۱۵ روزه می‌توان از بیشتر بیماری‌ها نجات پیدا کرده و سلامتی جسم و روح و نشاط خود را به‌دست آورد. از این رژیم برای لاغری و تناسب اندام نیز می‌توان بهره جست. نکته مهم اما اینکه رعایت این رژیم علاوه بر کاهش وزن، آرامش و خواب عمیق و راحت را برای فرد به همراه خواهد داشت. حسن این رژیم، وجود غذاهای متنوع آن است. تنوع غذایی باعث می‌شود کلیه مواد غذایی مورد نیاز به بدن رسیده و انسان در فقر غذایی به سر نبرد. برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد این رژیم غذایی, بازدید از سایت کتاب‌های استاد خدادای را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

رژیم انجیر و زیتون

این رژیم غذایی تنظیم کننده متابولیسم، کلسیم و فسفر استخوانی است. این رژیم همچنین جسم و روح را پاکسازی نموده و در درمان بیماری‌های زیر می‌تواند کاربرد داشته باشد: لاغری، چاقی، شکستگی استخوان و امراض استخوانی دیگر نظیر آرتروز، پوکی استخوان، نرمی استخوان، کمردرد، پادرد، درد مزمن دنده‌ها، تقویت اسپرم، درمان نازایی، رفع یبوست، پاکسازی روده‌ها و ….

رژیم انجیر و زیتون را به دو طریق خاص و عادی می‌توان بکار برد. در رژیم خاص به مدت ۱۴ روز متوالی، هر روز ۲۱ عدد انجیر و ۲۱ عدد زیتون را می‌توان در وعده‌های غذایی ۳ تا ۶گانه به هر طریق دلخواه ترکیبی یا جداگانه میل نمود. در طول مدت یاد شده، خوردن سایر غذاها، کشیدن سیگار، مصرف چای، میوه و غیره ممنوع است. زیتون مصرفی نباید شور باشد اما استفاده از زیتون ساده یا پرورده مشکلی ندارد. در رژیم عادی انجیر و زیتون نیز همراه با سایر غذاها، هر صبح ۷ عدد زیتون و هر شب ۷ عدد انجیر میل می‌گردد. واضح است اثرات ذکر شده قبلی در این روش کمرنگ‌تر خواهد بود.

 

منابع

http://hamshahrionline.ir

http://asanteb.com

http://khodadadibook.com

انجیران
ارسال پستی سفارشات به تمام نقاط کشور
انجیران
زعفران ممتاز قائنات را با بهترین قیمت بخرید
دیدگاه ها

یک × 3 =

همیشه یک پیشنهاد ویژه هست

با عضویت در خبرنامه ایمیلی فروشگاه اینترنتی انجیران میتوانید در هر لحظه از حراج ها و فروشهای ویژه محصولات ما مطلع شوید.

کانال تلگرام انجیران